| waXonwaXoff a întrebat:

De ce uneori elevii pe care profesorii ii considera buni sau foarte buni la invatatura sunt antipatizati de catre colegii lor?

9 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Invidie şi doar invidie

| William a răspuns:

Deoarece colegii acelor elevi buni la invatatura sunt invidiosi.

| bigsy a răspuns:

Invidia e puternica.
Sunt copii care invata [ tocesc ], iar colegii vor sa ii traga in jos.
Aceia vor sa fie cei mai buni, insa mai usor. Vor sa ramana la acelasi nivel, si ceilalti mai buni sa coboare treptat. Deseori sunt si eu jignita de catre colegii care ma antipatizeaza. dar ei grasesc, ca imi poarta grija si nu pot invata ca sa devina mai buni. Nu stiu daca te-am ajutat orea mult, dar sper totusi ca ti-am fost de folos.

| ღBrokenツAngeℓღ a răspuns:

Din invidie?big grin Oftica?oh go on

| firedeaths a răspuns:

1) Invidia
2) Cateodata cei care invata foarte bine sunt mai moi sa zic asa nu prea pot sa se inpuna stau mult in casa dar nu ma refer in general.
Eu asta cred ca alte motive nu prea sunt...

| firedeaths a răspuns:

Sau poate cred ca cei care sunt placuti de profesori au pile.

| Lolirot a răspuns:

Deoarece colegii lor sunt invidiosii.Cel mai bine este sa nu-i bagam in seama.

| Aleka99 a răspuns:

Se numeste invidie.Mereu vor sa fie deasupra ta.

| basketdoll a răspuns:

Pentru simplul fapt ca un profesor ar trebui sa trateze toti elevii la fel, nu sa ii trateze altfel pe cei mai buni etc. De multe ori asa se intampla, sunt favorizati elevii buni in sensul in care, atunci cand, spre exemplu, o dau in bara la o lucrare nu li se trece nota sau le-o mareste astfel incat sa nu le strice media.