| anonim_4396 a întrebat:

De la ce poate sa miste laptopul greu? De la praf? Prea putin RAM?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Procesor prea incarcat, prea incalzit, prea plin de... virusi, etc.

| Mary012 a răspuns:

-plin de virusi
-prea mult praf
-windows neschimbat de mult
-spatiu insuficient pe disc
-racire necorespunzatoare.
Si laptopul meu frige chiar dac am cooler pad dar asta se datoreaza faptului ca folosesc foarte des placa video. Daca nu o folosesc se raceste si de la 70 si ceva de grade ajunge undeva la 40.Iti recomand sa reinstalezi windowsul daca nu ai mai facut-o de mult sau daca e plin de praf sa sufli pe acolo pe unde scoalte laptopul aerul(asta in cazul in care nu vrei sa il duc la un servis autorizat care sa il curete).De curiozitate ce componente are laptopul tau?

Răspuns utilizator avertizat
| Zbant_Alexandru_1999 a răspuns:

- Praf
- Daca are nevoie de o reinstalare de windows
- Daca are prea putina memorie in directorul unde ai instalat windowsul
- Insuficienta de ram
-daca nu este ventilat bine (frige carcasa si suportul pe care sta)

| Popovici_Ionel_1969 a răspuns:

Procesorul incalzit foarte tare, multi virusi, insuficienta de RAM, windows neschimbat de mult