| lullaby57657 a întrebat:

De unde stiu daca am ureche muzicala? Plase funda+vot

Răspuns Câştigător
| TraficantaDeVisee a răspuns:

Pune pe cineva sa te asculte si spune-i sa fie cat mai sincer cu tine cand canti sau mai poti sa faci un truc uite asa : cineva bate de cateva ori in masa sau in altceva si tu trebuie sa bati dupa el so daca ai batut in acelasi ritm ca si elinseamna ca ia ureche muzicala daca nu inseamna ca nu sti sa canti funda?

9 răspunsuri:
| Alessandro_4870 a răspuns:

Daca urmaresti o melodie sau ceva de genul asta o sa-ti vina sa bati cu degetele ritmul ascultal si vezi daca se potriveste cu uzica asa iti dai seama sunt tobosar stiu ce spun

| ஐNoNameஐ a răspuns:

Poti sa te inregistrezi cand canti sau chemi pe cineva care are ureche muzicala, nu din familie pentru ca o sa spuna ca canti bine. Sper ca te-am ajutat.

Apache
| Apache a răspuns:

Pai...dupa nume eu zic ca nu ai...

| Someonelikeyou a răspuns:

Incepi sa canti, te inregistrezi, si apoi vezi daca se aude bine sau nu.parerea meatongue

| spy2o a răspuns:

Vezi daCA CAntalaughingcum suna...acum lasand gluma la o parte parerea mea e ca depinde cum reproduci tu o melodie, adica pe acelasi ton...mai multe chestii

| MaRy_2365 a răspuns:

Vreau si eu sa stiu asta!

| PaPi a răspuns:

Du-te la profesoara ta de muzica si spune-i sa te asculte niste game. Ea va vedea daca ai sau nu ureche muzicala.

mira
| mira a răspuns:

Un profesor de muzica iti da raspunsul intr-un minut.

| Moisa_Iustina_1968 a răspuns:

Asculta o melodie si incearca sa reproduci linia melodica batand in ceva