| mafiot01 a întrebat:

Deci este un joc www.viatadestrada.ro este online.multiplayer si eu trebuie sa fac un concurs cu Probleme de logica.si m-am cam dus pe vale pentru ca am postat vreo 30 de PROBLEME DE LOGICA.si nu prea mai am nici o idee ma puteti ajuta?

Sa imi spuneti niste intrebari de logica. si la sfarsit in paranteza raspunsul daca se poate. DAU FUNDA CELUI CARE IMI SPUNE CELE MAI MULTE INTREBARI SAU PROBLEME

1 răspuns:
| Minalore a răspuns:

Stiu eu una... 2 petreceri se tin simultan:una in brasov si una in constanta. Stiind ca la fiecare petrecere sunt si constanteni si brasoveni, afla in ce oras te afli, avand dreptul la o singura intrebare, la o singura persoana(caci si tu te afli la una din petreceri) daca brasovenii spun numai minciuni, iar constantenii numai adevarul. (Raspuns: Intrebi unul dintre invitati "Esti din judetul asta?". Daca esti in brasov toti vor raspunde nu, iar daca esti in constanta toti vor spune da)