| BoAAA a întrebat:

Deci pana la urma a iesit sau nu Basescu?

20 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

A ieşit cine trebuie. Românii au rezistat tăvălugului neocomunist.
Efortul uriaş al USL, cu toate resursele financiare, împreună cu aparatul de partid bine înrădăcinat în fiecare judeţ, cu toată agresivitatea şi uriaşele nereguli vizibile chiar şi pentru cei cu dioptrii mai mari, nemaivorbind de legile încropite în ultima clipă pentru favorizarea maximă a USL indiferent de faptul că erau neconstituţionale şi că favorizau la maxim echipa puciştilor.

Răspuns utilizator avertizat
| VladPetcu a răspuns (pentru BoAAA):

A iesit bunicalaughinglaughing
Din ce s-a numarat a picat Basescu, dar inca nu este sigur.
Toate cele bune,
Vlad.

| sgfSDGWEg a răspuns (pentru BoAAA):

Nu ai iesit Basinosu ..ca are debea 35 34 % voturi sa iasa...dar nu
FUNDA?

| Arthur a răspuns (pentru BoAAA):

Da. Au oprit delirul lui lolek şi bolek.

| darrio2007 a răspuns:

A ramas.Pana la numararea completa a voturilor. Apoi vom mai vedea.

| Dumnezău a răspuns:

Da.Oricum ramanea chiar daca era si 55% prezenta.De ce? E unul din catelusii preferati obedienti ai Occidentului. Daca tu crezi ca vreodata un referendum sau orice scrutin a fost pe bune, esti naiva.Caesar nu era prost cand afirma ca zarurile au fost aruncate.In politica, sunt mereu aruncate dinainte si mereu masluite in favoarea unuia de la masa.

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

NU, doar 44% din populatia Romaniei a votat si trebuia minim 50%.

| dragosh57 a răspuns:

Arthur tu faci parte din categoria oamenilor cu dizabilitati....nu vezi ca se duce dracu tara asta de ****?

| Arthur a răspuns (pentru dragosh57):

Eu plus restul. Aşa e în democraţie, dar nu dispera : guvernul este USL iar Preşedintele nu are practic nici o posibilitate de a modifica deciziile acestuia.
Acum hai să vorbim despre dizabilităţile tale :
Realizările guvernului USL în ultimele două luni -
- Euro a crescut cu 7, 5 %
- Factura la energie a crescut cu 5 %
- Creditele restante au crescut cu 15 %
- Numărul de şomeri a crescut cu 40 000

| dragosh57 a răspuns (pentru Arthur):

Crezi tu oare ca o sa revenim la ce a fost odata...din raul pe care il avem o sa fie si mai rau, acum basescu cauta ca vanda ce a mai ramas din tara, sa isi umple conturile prin elvetia franta germania.....si sa aduca romanul sa moara de foame, asta se intampla, in caz ca nu ai vazut la tv un sat de 4000 de votanti nu a iesit la vot.Le-a placut malaiul, uleiul, carnea tocata stricata.hmm frumos pentru 20 lei au vandut tara.traim si vedem ce o sa se intample

| Dumnezău a răspuns (pentru dragosh57):

Conturile se ingrasa in alde Cipru si Insulele Cayman sau Kuweit, nu in Franta si Germania, ce nu prea permit off-shore-urile romanasilor.

| Anonymus123 a răspuns (pentru Arthur):

Bine dar Usl are abia 2 luni. Basescu ce-a facut in acesti aproape 8 ani sau cati sunt? a facut ceva bun?

| Arthur a răspuns (pentru dragosh57):

Eşti dus rău cu pluta. Ce să vândă? Chiloţii lui mamae?
Dă-mi un exemplu de ce ar putea să vândă.
Cei habarnişti ar trebui să tacă din gură decât să aducă discuţia la nivel de grădiniţă. Cei care ar putea să fure sunt cei din guvern, iar guvernul este al celor pe care îi simpatizezi.

| Arthur a răspuns (pentru Anonymus123):

Băsescu a reuşit ( nu el, guvernul Boc ) să scostă ţara din criză. După mine o realizare mare, iar după aceasta stăteam mai bine decât alte ţări europene vecine. A tăiat pensiile neruşinate şi ale falşilor revoluţionari dar USL-ul va anula acest lucru.
După o logică minimă întrebarea ta e mai mult decât hilară : " Bine dar Usl are abia 2 luni. " - deci îţi dai seama ce " performanţă " vor avea după un an să zicem.
Iar pentru a mai spulbera din propaganda cu care sunteţi îndopaţi vă amintesc că în cei 8 ani de guvernare PDL aproape 6 au fost cu participarea la guvernare a PNL şi PSD care acum se fac că nici usturoi nu au mâncat nici gura nu le miroase. Încercaţi să gândiţi cu propriul creier, fiţi logici şi nu pot să spun în final decât că acest vot nu a fost pentru Traian Băsescu ci pentru o democraţie reală, din actuala clasă politică cam 80 % ar trebui să plece acasă, iar timpul acordat prin oprirea tăvălugului neocomunist este necesar pentru consolidarea noului val de dreapta cu politicieni tineri şi cu alt mod de a privi viaţa politică.

| dragosh57 a răspuns (pentru Arthur):

Masinuta de bani e la FMI nu la noi.Basescu jmecher face imprumut peste imprumut apoi se duce dracu si prosti raman cu datorii

| Anonymus123 a răspuns (pentru Arthur):

Cand te vei pensiona sper sa-ti taie cineva pensia. Rusine...tu crezi ca-i usor cu o pensie de 3 milioane sau 300 lei? Inseamna ca esti prost de-a binelea. Incerca sa traiesti tu asa. si vom vedea. Eu sunt sigura ca nimeni nu s-ar alatura acestui partid daca nu ar avea beneficii...lasa ca stiu eu.

| Arthur a răspuns (pentru Anonymus123):

Ce ai făcut în viaţă frate de ai 300 lei pensie? Ai fost cumva boschet?

| Anonymus123 a răspuns (pentru Arthur):

Am 12 ani boschete. si oricum si de ai fi fost femeie de servici sau gunoier nu meriti asa ceva. Ce sa faci nu toata lumea are norocul sa se nasca intr-o familie bogata

| vanessa001 a răspuns:

Momentan se pare ca ramane dar in ori ce moment pot fi rasturnari de situatie fiind ca trebuie sa vina si voturile care le-au dat romani din afara. happy Fundita? puppy dog eyes