| MihaiPavel21 a întrebat:

Deocamdată sunt la liceu, în clasa a11-a,și am nevoie de bani și nu știu cum să-i obțin, nu pot lucra undeva pentru că nu am terminat liceul,vreau să îmi spuneți o metodă de a face bani...Voi ce metodă folosiți,câștigați bani,chiar daca sunteți la liceu? Vreau să îmi prezentați medota, dau funda celui care răspunde cel mai bine!

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Te duci la Kaufland si le spui ca vrei sa imparti revistele lor.

| Catrice a răspuns:

Mda.
Poți lucra de la 16 ani...

| raz0000001 a răspuns (pentru Catrice):

Nu prea cred ca ai timp de lucrat cand esti la liceu, si in a 11 a...

| Catrice a răspuns (pentru raz0000001):

Exista weekend.

| Csander a răspuns (pentru raz0000001):

Nu ai? Eu cat am foat la liceu, in unul dintre ani lucram de noapte la o fabrica de paine. Ajungeam la liceu si dormeam prima ora, doar cativa dintre profesori intelegeau situatia si apreciau faptul ca le faceam pe ambele.

| raz0000001 a răspuns (pentru Csander):

Si dadeai randament la scoala?

| Csander a răspuns (pentru raz0000001):

Mai putin ce-i drept. Dar la cat se invata pe la ale noastre scoli, nici nu prea pare sa fie nevoie de multa bataie de cap.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Poți lucra și dacă ești la liceu, dar dacă ai 16 ani împliniți. Poți lucra la restaurant drept picolo, chelner, spălător de vase, etc. Sau nu neaparat la restaurant, la un pub, la un club, șamd. Nu trebuie decât să le prezinți cv-ul tău (asta în cazul în care fac angajări) și vor lua legătura cu tine. Sau mai poți să mergi pe la magazinele din mall-uri să îi întrebi dacă au nevoie de cineva care să împartă pliante. Cam atât poți face la nivelul studiilor tale pentru a câștiga niște bani cinstiți.

| Ceva_Aura_1988 a răspuns:

Vezi daca nu cumva gasesti pe Freelancer sau site-uri asemanantoare ceva ce ai putea face. Sunt diverse proiecte acolo.

| Morfino1 a răspuns:

Asta e si ideea, sunt cativa care au reusit de la varste fragede sa fac ceva. Gaseste si tu acel ceva! Gandeste-te la ce esti bun si incearca sa te distrezi.

| adcrys07 a răspuns:

Castiga bani cu sondaje online platite!
Pentru participarea la sondaje primeşti între 0.20€ si 2, 5€ pentru un sondaj
Bonus la inregistrare 1, 50 Euro
Inscrie-te aici, e gratuit si usor!
https://bit.ly/27Y30zS