cami
| cami a întrebat:

Din ce an, incep sa se faca disectiile pe cadavre, la facultatea de medicina?

Răspuns Câştigător
| hiphopbeatz a răspuns:

@gretotosilor prima data, lesini, a doara data lesini, a 3-a ora mananci cu cadavrul langa tine.

pace!

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Din anul intai si sunt foarte interesante... daca te tine stomacul.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se fac in primii doi ani, mai ales in primul.

| Bacemi a răspuns:

Eu stiam ca din anul intai. Chiar am vazut un reportaj pe tema asta legat cu cei care fac medicina din Franta. Ei au voie sa isi incerce norocul doar de 2 ori. Nu au voie sa mai dea a treia oara examen. Si multi de acolo vin aici tocmai din acest motiv, pentru ca la noi inca din primul an se fac disectii. La ei e multa teorie si abia in anul 2 sau 3 se incepe cu disectii si altele.

| moonY a răspuns:

si eu mancam... multumesc

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Din anul intai, chiar din primul semestru. Cred ca in toate centrele universitare din tara este la fel. Cel putin aceasta este situatia la Targu Mures.

| andreiuuutza a răspuns:

Nu stiu exact, 2 sau 3...thinking

| hrdcore a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul 2 stiu sigur o cunostiinta de-a mea a dat examen pe un cadavru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul 2 stiu sigur o cunostiinta de a mea a dat examen pe un cadavru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul 2 stiu sigur o cunostiinta de a mea a dat examen pe un cadavru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primii doi ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inca din primul an

| leelou a răspuns:

In toate centrele din tara se incepe din anul 1, primul semestru si se termina la sfarsitul anului 2. Din anul 3 se incepe practica pe oameni vii, respectiv materia "Semiologie" care este si cea mai importanta din toata facultatea dupa parerea mea. Atunci vei aplica ce ai invatat in teorie, respectiv pe cadavre happy Spor!

| Zilinski_Madalin_1997 a răspuns:

Din anul 1 sau 4 de ce intrebi