| ruckskin a întrebat:

Domeniile pot fi doar cumparate? As putea sa-mi creez singur unu? Daca da, atunci cum?

2 răspunsuri:
| costymaximus a răspuns:

Uite aici cateva explicatii www.videotutorial.ro/? p=2365

| Altu a răspuns:

Top level domains (TLD) se pot achizitiona strict contra-cost, unele pe viata, altele cu plata anuala. Majoritatea costa undeva sub 10 euro pe an (. com,. org,. net,. info...), in timp de domeniile. ro costa ceva peste 30 euro pe viata (pot fi si inchiriate anual).
Poti opta pentru solutii gratuite de gazduire, dar nu vei beneficia de un domeniu top level. Adresa va contine si numele celor care iti ofera gazduire gratuita (de genul ruckskin.wordpress.com, ruckskin.blogspot.com, run.to/ruckskin, etc)