| LisaJulie a întrebat:

Doresc sa activez Roaming-ul dar fără apeluri și mesaje! Doar sa meargă internet-ul! Apelurile și mesajele sunt și asa extrem de scumpe și se duc in câteva secunde și la rude in străinătate ma conectez la internet și vorbesc cu ele doar pe Facebook! Exista vreo opțiune cu Roaming doar cu Internet, fără apeluri și mesaje?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu cred sa fie asa ceva.
Il activezi, nu faci apeluri si nu dai mesaje, clar.

| sierra1 a răspuns:

Roaming inseamnă că poți să suna și să fii sunat, poți trimite și primi mesaje de tip text și in final, date mobile. pe primele nu le folosești și ai rezolvat

| Mosotti a răspuns:

In General roaming se activeaza pentru tot, dar nu te pune nimeni sa folosesti apelurile si mesajele.
Folosesti doar netul.

Insa in Roaming in UE minutele costa ca si cum ai vb din ro in ro pe extraoptiune sau abonament.
Cand se termina minutele din extraoptiune e altceva.
Insa cel mai bine daca esti in ro, te duci si discuti la firma de telefonie, sau suni la ei si intrebi.