| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca daca porti corset de sarcina vei avea o nastere mai putin dureroasa?

5 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Sincer nu am auzit de asta, insa suna destul de bine... o sa il pacalim pe Dumnezeu si cu durerile facerii laughing

| bOom a răspuns:

Nu.nu este adevarat..chiar stiu anumite femei care au puratat acest corset insa mi-au spus ca nu are nici un efect.Stiu ca nasterea in apa nu este deloc dureroasa.

| beautykillls a răspuns:

"Acesta se foloseste inaintea nasterii, previne deformarea peretelui abdominal, ajuta copilul sa se odihneasca confortabil in uter si reduce riscul de nastere prematura"

Se pare ca da.

Ai aici si un link de unde poti cumpara
http://www.tehnica-medicala.ro/products.php?product=Corset-gravide

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Corsetul pentru sarcină îl porți numai la recomandarea medicului ginecolog.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica, corsetul purtat, iti diminueaza din contractiile uterului? eu nu cred asa ceva, dar daca tu ai citit pe undeva, te rog sa ne dai si noua link-ul, macar, asa, din curiozitate.