| anonim_4396 a întrebat:

E greu sa intrii la facultatea de drept? Ce ar fi usor sa devii si ce e cel mai greu?

1 răspuns:
| McO a răspuns:

Nu poți afla de la alții ce e mai ușor și ce e mai greu. Tu trebuie să știi ce îți place cel mai mult. Dacă îți place ceva anume, acel lucru ți se va părea cel mai ușor, iar dacă nu îți place un anumit lucru, acela ți se va părea cel mai greu.

Dacă vrei să știi dacă e greu sau nu să intri la o facultate de drept, intră pe site-urile universităților din țară și caută la admitere să vezi ce presupune asta. Așa o să-ți dai seama și dacă e greu sau nu.