| catalin542000 a întrebat:

Elevii care au terminat un liceu rural, pot beneficia de o licenta, un master și un doctorat pe locurile finanțate de buget?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp ca treci admiterea locul e al tau. indiferent de la ce liceu vii

| sierra1 a răspuns:

Da, se poate, vezi condițiile

https://admitere.uvt.ro/......-acestora/

| mihai69 a răspuns:

Evident că DA!

| doctorandus a răspuns:

Interzis nu e, depinde de notele lor sau de examenul de intrare si numarul de locuri la buget pentru cei proveniti din mediul rural. Asa ca: depinde.

| Frank51 a răspuns:

Realizezi că ar fi discriminare dacă nu ar putea beneficia nu?

| goguPatent a răspuns:

Oricine poate beneficia de un loc bugetat la facultate daca întrunește condițiile de admitere

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Desigur. Doar sa invete, sa aiba medii mari. Alta conditie nu este.