| Lucian0000 a întrebat:

Eroare no F5 cuptor electric Hansa

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Asa si? Ai manualul acelui cuptor? Daca ai, cauta la sfarsit pe undeva trebuie sa scrie ce inseamna acea eroare, asa afli care este problema, stii ce este de vina.
Daca nu ai, suni firma respectiva, la relatii cu clientii sau ceva tehnic, spui eroarea, aia iti zic ce ar fi defect.

Sau cauti pe net online Cuptor Hansa eroare F5 vezi ce spune. Ai internet, invata sa il folosesti si pentru ceva bun, in cazul tau, sa afli singur cate ceva.
Nu te mai baza doar pe Facebook, TPU si tikl tok laughing ca lasa intrebi pe acolo, se gasesc unia care sa caute pentru tine.

Invata cum zic sa stii sa folosesti netu asta, de aia il platesti, nu doara pentru birfe sau sa intrebi pe altii.

Cuptorul asta este unu de 2 lei si 15 bani, vad in manual nu spune nimic de coduri, doar chestii fara importanta.
Asa ca trebuie sai suni pe ei, vezi acolo in manual ceva numar suna si intreaba codul ala ce problema ar fi, daca necesita sa vina ceva specialist.

Ce cred eu, bordu ala electronic este dus, daca da erori genul asta, dar cel mai bun, suna service sau un tehnician de al acea firma si vorbeste cu ei.
Nu ai spus nimic, daca cumptorul mai functioneaza, daca face ca trenul sau ce face cum face.