| anonim_4396 a întrebat:

Este posibil sa te manance pielea de la stres si nervi?

8 răspunsuri:
| Annitu a răspuns:

Posibil oricehappy

| Annitu a răspuns:

Posibil oricehappy

auran
| auran a răspuns:

Da

| yadora a răspuns:

Absolut fiindca primul afectat intr-o situatie mai urata e sistemul nervos... iar reactiile sunt pe masura: stare de agitatie; mancarimi si ciupituri ale pielii; insomnii; stare generala proasta; nervozitate... Dar au si remediu...sa te autocontrolezi si sa te calmezi singur...sa judeci la rece situatia si daca merita "mancarimile" sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Foarte sigur. Exista o expresie, dar nu corespunde regulilor site ului. Ti-o zic in privat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De obicei faci psoriazis, care se manifesta asa.

| marcflo a răspuns:

O da, e foarte posibil, da e de la oboseala mai exact, care ea e cauzata de stres si nervi.

| Tsuj a răspuns:

Da este; mi se mai intampla si mie. Ughh...need to scratch laughing