| Annd a întrebat:

Este vreo problema daca ti 2 tipuri de anti-virus in Pc?
Multumesc, Funda.

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Nu e bine sa ai 2 antivirusi. unul il vede pe celalalt virus si reciproc. am patit asa si nu a mai pornit calculatorul, ma rog nu ma mai puteam folosi de el. a trebuit sa reinstalez windowsul. o solutie buna ar fi un antivirus si un anti malware. nu ca antivirusul nu ar avea. deci recomand antivirus plus adaware pe care il iei de aici. http://www.lavasoft.com/products/ad_aware_free.php daca vrei sa te ajut si cu alegerea unui antivirus, scrie-mi pe privat.

8 răspunsuri:
| traveler a răspuns:

Recomand serios un antivirus fara bani, moca si cu update la zi. AVIRA free.Sterge tot pune-l pe asta ai protectie spam,rootkit,mess, internet, si multe altele.Si este moaca trebuie doar sa iti faci cont. SUCCES

| GenetiX a răspuns:

Virtual vorbind, nu are nimic. Ba dimpotriva filtrarea va fi mult mai completa, dat fiind fapt-ul ca beneficiaza acel computer de 2 baze de date de virusi. Totusi, vorbind fizic, tu nu vei putea utiliza prea mult acel pc, pentru ca au treaba antivirusii. happy

Hint de securitate: Router+Antivirus(cu licenta)+Firewal(Comodo)

| Alien a răspuns:

Normal nu ar trebui sa ai probleme cu pc-ul oricati antivirusi ai instala, dar din cauza producatorilor pentru a fi lideri pe piata si a concurentei sunt programati sa se anuleze reciproc tragand dupa iei si sistemul provocand crash!
Din opinia mea: stergei pe amandoi!

| danutz24 a răspuns:

Daaa, eu stiam ca da serios mie mi s-a stricat pc ca un antivirus detecta antivirusul ca virus si celelalt il detecta ca virus si se atacau reciproc.

| Annd explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri.
Sa aveti o zi cat mai buna!

| M1ham1 a răspuns:

De obicei, un antivirus bun, iti pretejeaza calculatorul de "musafiri depoftiti", deci ajuta la o mai buna functionare a sa. Instalarea a 2 antivisuri, va ingreuna functionarea calculatorului deoparece nu prea exista 2 antivisuri compatibili, se vor "dauna" unul pe altul si in felul asta s-ar putea sa ramani fara niciun fel de protectie si calculatorul ti se poate strica.

| XxHAOSxX a răspuns:

Eu am instalat din greseal Norton si aveam deja si Avast. Dupa ce porneam calculatorul daca dadeam click pe orice statea si se gandea(la infinit).Am dat multe restarturi si in final a pornit si am putut sa dezinstalez Nortonul.
Depinde si ce antivirusuri ai instalate, dar cel mai bine e sa ti numai 1.

| EraMea a răspuns:

Da,este. Nu o sa mai functioneze nici unul. sterge unul dintre ei.