| nimicaici a întrebat:

Eu alerg in fiecare dimineata. Credeti ca esti bine sa mananc inainte sau dupa cerealele?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Eu zic ca sa mananci un pic de tot inainte de alergare si grosul dupa ce vii, ca o sa ai burta plina si nu cred ca e bine sa alergi cu lichide in burta sa auzi cum se misca prin tine.Si plus ca daca mananci si pe urma alergi cand ajungi acasa te vei simti din nou infometata si iar mai bagi ceva in tine deci mananci de doua ori cand ai putea manca tot de doua ori dar o data calumea.Bafta! :*

| Adrianetc a răspuns:

Inainte cu o ora jumate ca sa ai energie pentru alergare, dar cereale fara zahar mult, majoritatea au, incearca ovaz cu lapte e foarte bun si-ti da energie,

| alinutza92r a răspuns:

E mai bine sa iei micul dejun inainte de a face miscare, sa arzi si ceea ce mananci dimineata

| KellyNitraBB a răspuns:

Inainte mananca legume si fructe bea multa apa si in fiecare dimineata inainte sa alergi fa`ti un ou fiert bea un suc facut din fructe sau legume la robot....nu manca prea mult pendtru ca dupa o sa te simti imbalonata ai grija ca ouale pe care le gatesti sa fie proaspete si fructele si legumele bine spalate....bea foarte multa apa