| otherwise a întrebat:

Eu am antivirusul Avira Premium Security Suite cu licenta pe 3 luni. Multi mi l-au reomandat deoarece au spus ca este foarte bun si mai ales ca am ultima varianta (2010). Mi-a gasit foarte multi virusi intr-un folder ascuns in D numit "sistem audio information" sau ceva de genul. Singura varianta a fost sa-i bage in carantina sau sa-i stearga. Am gasit Worm-uri si alte variante ale virusilor cum ar fi Sality si nu stiu cum sa-i dezinfectez... Help!

5 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Unii virusi nu pot fi dezinfectati, drept urmare cea mai buna solutie o constituie reinstalarea windows-ului.
O zi buna! happy

| otherwise explică:

Degeaba il reinstalez, ca D'ul se salveaza, deci clar ca si virusii se vor salva. Acum mi-am mai luat kaspersky virus removal tool si el nu'i gaseste. HELP!

| Fredie a răspuns:

Mai, cea mai simpla cale de a sterge un virus este sa stergi folderul in care l-ai gasit sau chiar pe el (fisierul infectat, vurselul respectiv). Daca nu ti da voie sa o faci, nu ai alta cale decat de a formata partitia in cauza, adica D ul in cazul tau. Slaveaza ce ai pe ea, apoi format si gata. Bye.

| otherwise explică:

Ce trebuie sa spun ca sa intelegeti ca fisierul este ASCUNS? nu pot intra pe el deci nu-l pot sterge iar de formatat o sa-l formatez cand chiar nu voi mai avea nicio alta alegere. Astept un raspuns clar de la un utilizator de avira, doresc sa dezinfectez virusii!

| aBunnyMind a răspuns:

Umbli la setari sa fie pe expert mode si la scan bifezi copy files to quaratine la prima actiune dai repair si la a2a delete apoi dai scan la tot calculatorul iar acum nu mai trebuie sa faci nimic. sper ca te-am ajutat