| anonim_4396 a întrebat:

Eu am decis sa plec de acasa ce parere aveti sa mai ma gandesc sau sa fac pasu asta

Răspuns Câştigător
| andreyy96 a răspuns:

Poti pleca daca ai peste 18 ani si te poti intretine singura, in caz contrar nu cred ca ai vrea sa te vezi la tv cautata de politie.Mai bine baga-ti mintile in cap vezi-ti de scoala, fa o facultate sau cautati un job in caz ca ai terminat studiile.Personal cred ca funga nu este un mod de rezolvare a problemelorwinking

5 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Cum?!

Ramai acasa!
Vrei sa mori de foame?

| codrutadejos a răspuns (pentru Pricked):

Nu o sa mor de foame k o sa merg la cineva

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui un element important pentru un raspuns cat de cat corect: ce varsta ai.
Cca jumatate dintre noi am plecat de acasa la un moment dat dar am facut-o dupa majorat si dupa terminarea pregatirii scolare, este ceva firesc.
Daca esti minora te sfatuiesc sa ramai cu parintii, pana o sa poti sa-ti castigi singura traiul. La Multi Ani!

| Milayaa a răspuns:

De ce? se intimpla ceva?
te sfatuiesc sa ramii acasa... unde sa pleci? te vor gasi imediat si dupa asta vor fi mult mai multe problemee...
curaaj..indiferent ce relatii ai cu cei de acasa cred ca ar fi ceva prostesc sa pleci.happy
bafta..La Multi Ani!:*:*

| TheStory a răspuns:

Poti pleca daca ai peste 18 ani si te poti intretine singura, in caz contrar nu cred ca ai vrea sa te vezi la tv cautata de politie.