| anonim_4396 a întrebat:

Eu nu mai suport gandacii astia borati. De 4 ani de zile cand vine primavara vin si mizeriile astea, am luat dea lungul timpului solutii, aparate, capacane tot ce am gasit si tot apar. Au venit aia de la deratizare de atatea ori si tot apar. Am pus acid boric, tot ce se poate, ce sa fac oameni buni? Am spray-iat casa de imi venea sa ma intoxic acum cateva zile si azi vad unul pe perete. Acum cateva zile unul in fata patului cand ma trezesc. Nu mai suport, nici nu mai dorm linistit, nu mai pot dormi noaptea de ei, ce sa fac ca m-am saturat?

Macar in camera mea o solutie sa nu ii mai vad vreodata. Am acoperit orice gaura, dar intre usa si parchet e un spatiu pe unde se strecoara jegosii, am pus o haine impaturita in fata usii dar tot au intrat, am batut un lemn dar un mic spatiu tot a ramas si destul a fost ca sa il pun degeaba. Ce sa fac oameni buni? Imi e greata de ei si nu ii mai suport.

1 răspuns:
| FlavorOfLife a răspuns:

Cred ca ar trebui sa cumperi un spray cu spuma sa acoperi gaura calumea, si dupa sa cumperi si un spray impotriva gandacilor...dar trebuie sa afli pe unde vin : pe langa tevi, pe tevi ...si sa vezi daca poti face ceva si acolo (cumva sa acoperi golurile si sa dai dupa cu spray si peste 2 zile din nou sa dai cu spray )