| myruna_3591 a întrebat:

Eu pe messenger vreau sa scriu cu mai multe culori cum sa scriu mereu asa adica unde trebuie sa umbu stiu dar nu stiu sa salvez sa scriu cu mai multe culori?

Răspuns Câştigător
| adee97 a răspuns:

Buna.
Deci :
->intri in lista ta de messenger
->contactezi pe cineva
->apesi pe T (se gaseste langa BUZZ)
->Change Text Color
-aici iti vor aparea 2 optiuni : OTHER COLORS si COLOR EFFECTS
->apesi pe COLOR EFFECTS
->alegi o culoare din toata gama de culori si dai ADD
(faci operatiunea asta cu fiecare cu fiecare culoare in parte - culorile cu care vrei sa scrii-)
->apoi cel mai important : jos de tot, in casuta cu culori (cea in care te afli acum) scrie ALWAYS USE COLOR EFFECTS adica intotdeauna sa foloseste efecte de culori, si BIFEZI
->apesi OK
Si gata, acum scrii cu mai multe culori! :*
Sper ca ti-am fost de ajutor. Imi dai fundita? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

In fereastra principala(cu lista de friends) de la mes, dai din meniu "Messenger" - "Preferences" - "Appearance" - si ai un butoon mare "Change Fonts Colors". Seteaza-le aici si asa raman.

| irinnnnnaaaaaa a răspuns:

Intri la Messenger,dai preferences,dupa aia appearance,change fonts& colors,dai clic pe dreptunghiul ala unde scrie font color,dupa aia definir coloros personalizados,alegi culorile,dai accept dupa aia ok, apply si gata:*
ps:sper ca te descuri, ca eu am pc in lb spaniola.O seara buna!

| ionutz0116 a răspuns:

In lista de mess alegi o persoana cu care vrei sa vorbesti ( nu trebuie sa ii zici nimic,decat dai click sa se deschida o pagina de conversatie ), apoi sus in acea pagina dai la " View " si ai acolo " Text Formatting Toolbar ".Acum deasupra la " Buzz " ( unde dai BUZZ ) Ai o paleta de culori ( in dreapta la acel U subliniat ) dai click acolo si dai la " Color Effects ".Aici iti alegi ce culori vrei din stanga, dai " Add " si apar in dreapta. Ultima data dai ok. Asta este tot.

| Denniissa a răspuns:

Pai, intri la "messenger" [ stanga, sus, in colt ], dupa aia' dai "preferences", dupa aia' "apperance", Si "change fonts&colors.". De aici schimbi scrisulsi marimea. Pentru ca sa scrii colorat, cand vorbesti cu cineva, deasupra la chenarul unde scrii emsajul care vrei sa il trimitsi, iti apare o banda cu imi multe simboluri. Apesi pe " T ". Si iti deschide o noua caseta cu alte simboluri laughing. Si apesi pe Chestia aia cu culroii.Ca acuarelelelaughing.Si dai pe "color effects". Acolo iti setezi ce culori doresti tu. si sus de tot. apare save. Si Save as. Apesi pe save as.si scrii orice nume vrei tu. Dupa aia.mai jos apare un paragraf cu " color effects" Si doua texte xu doua casutse de bifat. Casutsele trebuie sa fie bifate amandoua. Sii. jos de tot mai apare un text xu o casuta. bifezi si casutsa aceea. Dupa ce ai bifat tot si salvat, dai ok. Si ti se va salva asa cum ai vrut tu. Sper ca te-am ajutat:*. Funa? puppy dog eyes