| ZaKid a întrebat:

Eu trec clasa a 8-a.
Daca voi avea media claselor V-VIII intre 8.40 - 8.50 respectiv 8-60 pot intra in liceul A. D Xenopol?
Ma intereseaza media cu care se intra pe profil de economie.

Răspuns Câştigător
| OpreaSimonaAlina a răspuns:

Http://rep1-adm2011.cloudapp.net/Pages/SpecPerLic.aspx?Jud=10&Lic=1136
Tinand cont de ultima media de intrare din anul acesta ai putea. Dar trebuie sa ti cont si de examenele ce le vei da. Ti-am lasat un link cu ultimele medii de aditere de la liceul A.D. Xenopol.

1 răspuns:
| Whittyfluffy a răspuns:

Poi media 5-8 conteaza dar cica la anul nu se mai pune si se intra direct cu media de la examen sti la romana si mate si la romana iei 8 sa zicem si la mate 9 zic asa iti iese media de intrare la examen e 8, 50 si cu asta intri inainte de a da examenu iti dau niste proosuri unde sunt toate liceele din zona tha.Si acolo poti vedeahappyLa economic sa intrat cu 8, 60 sau 9 nu mai stiu sigur da stiu ca sa intrat cu medie marehappy