| shocky2 a întrebat:

Exista facultate cu info intensiv in Romania?

Daca se poate si fara matematica!

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

„Dacă se poate și fară matematică!" Hahahaha... nu, nu se poate. Dacă ai de gând să faci informatică și programare atunci matematica e strâns legată. Orice facultate de informatică implică multă matematică. Eu bănuiesc cam la ce te referi tu de fapt. Află ca pentru chestia aia nici nu ai nevoie de facultate ci de un atestat profesional pe care-l poți lua și din liceu dacă ai absolvit unul de profil.
Eu am un astfel de atestat care mă lasă să montez/demontez PC-uri în vederea unor reparații, să pun un Windows și un soft etc. dar asta nu înseamnă că fac programare.

Nu degeaba se numește Facultatea de MATEMATICĂ și informatică. Poți încerca la Universitatea din București dar dacă nu știi matematică mai bine stai acasă, un sfat.

| Alexxe a răspuns:

Nu, toata informatica e bazata pe matematica. ( ex : mod, div. s. a. m. d. )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Nu exista. N-a existat vreodata. Nu va exista. Informatica(in esenta programarea) e strans legata de matematica.

Întrebări recente