| DarkSmile a întrebat:

Exista oameni fara nume sau fara prenume?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

S-ar putea sa existe dar eu n-am intalnit si nici auzit sau citit pana acum. Numai bine!

| VladimirPutin a răspuns:

Există oameni asemenea

Răspuns utilizator avertizat
| Konata a răspuns:

Nu deoarece daca mostenesti pe cineva, pe copilul tau de exemplu, ii trebuie pronumele tau iar nume trebuie s-i dai pentru ca lumea trebuie sal strege cumvahappy

| Cosminutzz22 a răspuns:

Nu

| greenmoon a răspuns:

Pff... Dar nu există OAMENI!

| andreepetpu a răspuns:

Nu cred, asta ar insemna ca nu are o identitate, iar actele sunt facute pe baza numelui, prenumelui, etc. Nu cred ca exista om fara nume sau prenume. Exista oamnei dar cu nume stupide..asta-i altceva laughing)

| DarkSmile explică (pentru andreepetpu):

Dar chinezii? nu sunt de aia pe care sa-i cheme doar Lee, Chang, sau ceva de genu?

| andreepetpu a răspuns (pentru DarkSmile):

Nu cred, asta se-ntampla doar in filme. Iti spun sigur ca fiecare om are nume si prenume. Poate ca in chineza " chang" poate insemna 2 cuvinte happy

| anda06anda a răspuns:

Da! Copiii aruncati pe drumuri! Nu au absolut nimic, decat strada!

| andreepetpu a răspuns (pentru anda06anda):

Nu este adevarat, caci unii dintre ei sunt adoptati si in acte au nume si prenume.

| DianaaStop a răspuns:

Prenume*. Eu am intalnit astfel de oameni. da nu stiu daca este chiar adevarat.