| anonim_4396 a întrebat:

Exista spam pe twitter? dar metode anti-spam?

Venită prin Twitter către @tpuro de la @ciprianstavar
Răspuns Câştigător
| catalinten a răspuns:

Cred ca adaugarea nediscriminatorie de utilizatori (pentru a genera follow-backs) poate fi taxata ca spam.
La fel tendinta de a exagera cu numarul de update-uri pe zi (mai ales daca sunt automate sau irelevante).
Pana la urma cea mai buna metoda antispam ar fi sa adaugi doar persoane pe care le cunosti sau care sunt trusted.
Si cartonas rosu (eliminare de la follows) pentru cei care baga prea multe mesaje enervante/comerciale/irelevante.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Spam?
Si la ce metode te gandesti?

| videoblog a răspuns:

E si spam si sunt si metode. intra pe twitter si da un search dupa anti-spam si cred ca o sa gasesti ceva referinte care sa te ajute.