| JustAUser a întrebat:

Există vreo aplicație Google Play sau funcție a telefonului sau orice altceva... prin care cu ajutorul unei poze din propriul telefon ( poză proprie sau downlatata de pe net ) să compar cu rezultate / poze de pe net /Imagini Google pentru a putea găsii anumite rezultate?

De exemplu, am imaginea sau fotografia unui obiect de un anumit model / firmă sau al unei plante necunoscute, spre exemplu, dar nu dețin informații despre acel lucru - și doresc să-l găsesc comparând poza mea / deținută de mine cu imaginile Google ( Google făcând comparația și oferind imagini și informații despre obiecte asemănătoare pe același principiu " Caută în imagine" disponibil în prezent în imaginile Google! ).

Cum fac asta?

2 răspunsuri:
| liviaArianna a răspuns:

Da, exista! Chiar in telefon,in google foto, este cea mai populară. Acolo apar toate fotografiile tale din galerie,deschide poza in google foto si jos la poza sunt mai multe iconițe, sterge, trimite, lens, distribuie, alege lens...(lens)

2. google lens direct aplicatie.
3. Pinterest
4. Bing este un motor de căutare ca google.

| NLS a răspuns:

Google Lens, e preinstalata pe aproape orice telefon cu Android

Google Gemini (AI)