| ncjdbsbs a întrebat:

Exista vreo modalitate prin care ma pot transfera de la liceu la zi la seral in vacanta dintre module(sunt cls. a 11-a)

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu știu dacă se poate un astfel de transfer. Posibil. Secretariatul școlii îți va spune sigur.
Dar nu te sfătuiesc să renunți la liceu.
Când vei ajunge la bac vei avea nevoie de cunoștințele dobândite în liceu. La seral nu mai ai posibilitatea de a acumula cunoștințele necesare.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca este, dar trebuie discutat cu directorul liceului.
Iti convine sa faci 13 ani de liceu?
Fiindca la seral se fac 4 ore dupa-amiaza (5 zile pe saptamana), dar liceul este mai lung cu 1 an, adica faci 13 ani si apoi sustii BAC-ul.