| Joker3134 a întrebat:

Faceti-ma si pe mine sa inteleg,daca esti jandarm si esti paznic, pazesti ceva ce chiar se poate fura sau esti pus doar de protectie?

3 răspunsuri:
| rockblu29 a răspuns:

Angajatorul stabileste fisa postului, care contine toate responsabilitatile, in functie de specificul amplasamentului/obiectelor care trebuie pazite. Este neobisnuit sa folosesti ca paznic un jandarm, care in mod normal are mult mai multe calitati fizice decat un simplu paznic. De regula jandarmul e pus de protectie, dar poate fi si pentru paza unui obiect important ce se poate fura

Răspuns utilizator avertizat
| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu neapărat, posibil să nu se fi încercat să se fure de acolo pentru că știau că e jandarmul de pază acolo.