| anonim_4396 a întrebat:

Folosesc Google Chrome si cand vreau sa descarc muzica de pe anumite site-uri nu imi descarca melodia, ci imi apare un player si incepe sa se auda melodia. Stiu ca era un add-on care facea asta iar cand aveam mozilla firefox stiam sa il dezactivez, dar aici am nevoie de ajutor. Dau funda cui imi poate explica pasii care trebuiesc urmati pentru a putea descarca melodii.

Răspuns Câştigător
| FreakyFred a răspuns:

Deci
cand vrei sa descarci o melodie, nu dai click stanga pe melodie (de acolo de unde scrie "Download now"). trebuie sa dai click dreapta si alegi "Save As" sau "Salvati ca..."
si de acolo o sa vezi ca iti apare formatul Winamp sau MP3... si alegi unde sa o descarce. si gata.
Bafta!winking

2 răspunsuri:
| UNfriendLY a răspuns:

Dai click dreapta si apoi SAVE, ca la poze, hai cu funda

| TDT a răspuns:

Ai doua optiuni. Ori dai click dreapta pe link-ul catre melodie si Save target as, ori dai Ctrl si click si va aparea fereastra de Save as.