| AbeautifulMind a întrebat:

Funda! Astazi este finala Eurovision iar casele de pariuri prevad o lupta intre Rusia si Australia. Voi ce spuneti, cum vi se par piesele, care va place mai mult si de ce? :) :D

Rusia:

http://www.youtube.com/watch?v=RZkXb_IGS1g

Australia:

http://www.youtube.com/watch?v=jA16qQA4ik0

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Australia? La Eurovision?
Dar de cand e Australia in Europa?
Cretini mai sunt aia de la casele de pariuri! Dar si mai cretini aia care nu gandesc inainte de a paria.

| Lioana a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Eurovision nu mai e demult un concurs exclusiv european.
Israelul care e tara asiatica a intrat in concurs inca din 1973 si chiar a castigat de 3 ori. Marocul care e tara africana a participat in 1980, iar Australia care si-a exprimat de mai multi ani dorinta de a participa la Eurovision, a fost acceptata in 2014 sa aiba o intrare in afara concursului iar din 2015 a intrat in concurs. Anul trecut era deja a doua participare. Deci nu erau nebuni cei care au pariat. Sanse avea. Doar a iesit pe locul 2.

| Lioana a răspuns:

Clar Rusia merita sa castige. Oricum a fost favorita publicului. N-am inteles de ce a castigat Ukraina. Dar ea era pe locul 2 la pariuri, nu Australia.