| Cristian95Alex a întrebat:

Funda! Care stiti unde pot sa invat jocuri cu carti de joc? (macao, septica. astea le stiu. altele?) plss. Ms:*

Răspuns Câştigător
| CosminHaarp a răspuns:

Pai cred ca toata lumea a auzit de macao si cred ca stii si uh cum se joaca.mai este un joc super pe care il jucam asta vara in cartier, se numeste killer preda-te si este foarte usor de jucat.mai intai depinde cate pers joaca trebuie sa fie maxim 4.se ia un as un popa un valet si un cu. popa este politistul,asuleste killerul, valetul este judecatorul, si cu este un civil care nu face nimic. daca sunt mai multi jucatori mai bagi cu sau daca se termina cu orice alta carte vrei uh.jocul este in felul urmator, fiecare isi ia o carte si nu o arata celorlalti.killerul trebuie sa faca cu ochiul dar sa fie foarte discret pentru ca daca il vede politistul ii zice killer predate si jocul s-a sfarsit.dar daca killerul isi da seama cine e politist ii poate spune politist te-am prins.si valetul ca sa nu uit, pune o pedeapsa celui prins, ori killerului ori politistuilui.acest joc imi place foarte mult sper sa iti placa si tie