| alx4593 a întrebat:

Funda!, Salut in vara termin clasa a12a sunt la liceu in bucuresti, si vreau sa stiu unde ma pot inscrie la academia de politie,si ce probe se dau, daca aveti si niste date de contact un site ceva multumesc

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din cate stiu eu control fizic eliminatoriu, examen la limba romana si ceva la istorie parca, sa ai minim 170cm si sa nu fi avut nota scazuta la purtare in liceu.

Era greu sa dai o cautare pe google?

http://www.academiadepolitie.ro/old/Facdepol/admitere/admitere.html

| Cosmotel a răspuns:

Te-ai trezit prea tarziu. la anul de acum...cred ca s-a dat testul ala psihologic.

| MooF2010 a răspuns:

Nu cred ca mai poti anul asta, stiu ca la armata inscrierile au fost pana la sfarsitul lunii asteia... si nu mai timp sa faci dosaru caci e de umblat