| gago a întrebat:

Funda + Vot

Buna TPU, as vrea sa va intreb de ce ma vede pe skype sacadat.Am o camera web conceptronic si am invartit de un buton sa reglez focusarea ei...

Am si driver dar tot asa...

Funda + vot

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Aici pot interveni mai multe probleme, ti le enumar pe cele mai importante:

1. Poate fi de la Skype (host`ul)
2. Poate sa-ti fie Windows-ul
3. Poate sa fie facute prost setarile camerei.
3. Posibil sa ai un PC slab si o camera video care are captura calitativa si multe fps iar asta duce la procesarea grea si asa apare latency`ul.

* Ce ai putea incerca acum este sa incerci sa scoti din "detaliile" camerei, adica sa fie o mai proasta calitate video si mai putine frame`uri / s.