| JustLOVE_4233 a întrebat:

Gramatica si ortografia este acelasi lucru?(incerc doar ca dovedesc ceva)

Răspuns Câştigător
| Bunny a răspuns:

Gramatica face referire la partile de vorbire, analiza propozitiilor/textelor etc. Ortografia inseamna scrisul.De obicei asta se facea in clasele mici.Primeau test la ortografie sa isi formeze scrisul.Deci se punea amprenta pe cat de frumos scria fiecare. Sper ca te'am ajutathappy.

4 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Nu este acelasi lucru. Ai dovedit ce ai vrut?

Răspuns utilizator avertizat
| ancaa_1330 a răspuns:

Nu nu este acelasi lucru. gramatica se refera la sunete si ortografia la scris

| iuty a răspuns:

Nu nu este acelasi lucru