| Yrynella a întrebat:

Hei, am o intrebare pentru. iubitorii de matematica, cine imi da si mie un link cu tabelul formulelor cu sinus, cosinus... pentru facerea calculelor in geometrie. ofer funda din toata inima.

Răspuns Câştigător
| Expertul a răspuns:

Http://www.mateonline.net/trig.htm
Ai tot ce iti trebuie.Bafta!

6 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Tu vrei trigonometrie? Sau vorbesti de geometria din gimnaziu?
Uite aici pentru trigonometrie, formule bine scrise si inteles de aproximativ orice elev de clasa a 9-a: http://www.scribd.com/doc/31488969/Formule-Trigonometrice
Pentru geometrie: http://www.mateonline.net/geometrie.htm
Cand vorbesti despre sinus, cosinus, tangenta arcsinus etc. te gandesti din start la trigonometrie ori tu vorbesti de geometrie lucru ce ma duce cu gandul la triunghiul dreptunghic si teoremele sale.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

| TeUrSsCsYtEiUbEsC a răspuns:

...laughinglaughinglaughing
Exista ''iubitori de matematica''?laughingstraight facekaki eu nu cunosc asa cevalaughing
nici matematica nici iubitori de ealaughinglaughing

| Misu1997 a răspuns:

Http://www.mateonline.net/trig.htm gasesti putin mai jos