| andreeaMaria99 a întrebat:

Hei!
Anul trecut am terminat liceul, cu profil de filologie bilingv engleza, ceea ce inseamna ca la finalul clasei a 12 a am facut un atestat de limba engleza. Acum sunt la Universitatea din Bucuresti si am aflat ca la Universitatea de Vest din Timisoara acea diploma de la atestat ii face pe studenti sa nu mai dea niciun examen la engleza.
La Universitatea din Bucuresti se aplica aceeasi regula?

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Se aplica doar la facultatile la care au posibilitatea ca studentii sa nu mai dea examen.