| AliBal a întrebat:

Hei...avand in vedere ca la simularea de anul acesta a picat la sub 3 poezia....la bac ce ar putea sa pice? ( experiente din anii trecuti ) va rog fara mistocareli si raspunsuri incerte! Multumesc

Răspuns Câştigător
| GoldenZenith a răspuns:

Eu am avut la simulare si la examenul propriu-zis aceeasi chestie: genul liric. Acum depinde cum se trage la sorti. mie oricum mi se pare o porcarie bacul in sine happy

2 răspunsuri:
| alexutza222 a răspuns:

Anul trecut la bac la simulare a dat Ultima noapte... la uman. La bac tot Ultima. a fost. Eu zic sa inveti tot. Cele mai importante opere sa le stii bine. Daca o iei pe presupuneri s-ar putea sa te frigi. Nu poti sti ce va da. Invata tot. Bafta!

| Ramina a răspuns:

Ce pica nu se bazeaza pe ce a cazut in anii trecuti, se trage la sorti si poate cadea orice opera din programa, eu am dat bacul anul trecut si eram sigura ca va cadea poezie pentru ca acum 2 ani a fost roman, si a cazut tot roman si anul trecut laughing Acum cativa ani pica an de an Luceafarul. nu e o regula, daca vrei nota mare invata-le pe toate, nu ai cum sa te bazezi pe ce a cazut in anii trecuti.