| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Aveti idee daca in luna iulie mai intra bursa școlară? Am căutat pe net și scrie ca doar cea socială intra pentru liceeni însă cea monoparentală mai intra? Nu prea găsesc nimic despre asta
Dau fundiță!

3 răspunsuri:
| Anonim34545jkjk a răspuns:

Bursa monoparentala tot bursa sociala e. In luna iulie trebuie sa intre bursele sociale si cele de merit, iar in august doar alea sociale

| andradamatei075 a răspuns (pentru Anonim34545jkjk):

Am tot căutat pe net informații, am bursa monoparentală în luna iulie a intrat bursa pentru luna iunie iar în august trebuie pentru iulie, nu înțeleg un lucru, eu am avut 22 de absente nemotivate pe tot anul, în luna iulie am primit bursa pentru iunie suma intreaga adică bursa de merit și cea monoparentală, acum am căutat pe net și am văzut ca dacă ai peste 20 de absente nemotivate nu primești bursa, nu mai înțeleg absolut nimic sincer, nu înțeleg dacă am primit bursa în iunie din simplul fapt ca teoretic am fost 20 de zile la școală sau pur și simplu nu s-a luat în calcul această regulă cu peste 20 de absente