| anonim_4396 a întrebat:

Hei care ma ajuta si pe mine cu ceva va rog din suflet :d am de facut o lucrare despre SITUATII CONFLICTUALE REZOLVATE PRIN COMUNICARE habar nu am de unde sa incep

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Da, simina zice bine, sigur vei găsi niște referate gata făcute :-))
Ține minte că de fapt, cu asta se ocupă diplomația. Se referă la comunicarea dintre oameni, nu la tehnologia comunicării. Acolo unde există o problemă, o persoană diplomată poate rezolva conflictul știind cum să comunice cu părțile implicate.
Uneori, asta face un profesor (un diriginte, de exemplu) cu elevii din clasă atunci când există un conflict între ei. Alte ori, asta fac părinții.
Arbitri fac asta fără prea multă comunicare pe moment, pentru că nu este timp, dar au comunicat suficient de mult înainte cât lumea să-i creadă că au dreptate atunci când conflictul e mai intens pe teren :-))

1 răspuns:
| simina a răspuns:

Incearca o cautare pe google exact tasteaza titlul o sa gasesti sigur ceva.Succes!