| AdeeMaria a întrebat:

Hei. :d
Ce proiect as putea face pentru tehnologie? thinking
Avand in vedere ca pot face orice, dar sa folosesc plastic in special...si lemn, hartii de toatehee hee
Cel mai istet raspuns primeste funda+vot.

Răspuns Câştigător
| DoReMi a răspuns:

Eu as spune sa faci un robotel dintr-un bidon, cu par si haine din hartie colorata si cu dopuri de plastic sau metal pentru ochi.Bafta!

| AdeeMaria explică (pentru DoReMi):

Mersi :*
Asta am facut...chiar daca asa zisul robot arata ca un extraterestru laughing
Oricum, mi-a placut ideea.
big hug

5 răspunsuri:
| DeidaraXR1 a răspuns:

Incearca sa faci o moara de apa dintr-un pet de 2 litri. Torni apa in sticla si sa se invarte asa zisul mecanism care il faci inauntru tot din plastic.

| Mihaela1964 a răspuns:

Rame pentru fotografii, din resturi de carton, pe care poti lipi scoici, se poate aplica oja cu sclipici, sau ce ai la indemana.Suport de creioane din doze de suc de 0, 33 l taiate la diferite inaltimi, vopsite sau nu si lipite intre ele cu adeziv.Husa pentru telefonul mobil dintr-un buzunar de jeans, care se inchide cu arici, capsa sau snur.Bafta!happy

| ჯpLaNe a răspuns:

Fa o racheta:
1.Sticla de plastic orice marime(dar mai buna e de 2, 5 sau 1, 5L)
2.Imbraci sticla in hartie si o lipesti cu scoci
3.Fa-i un varf ascutit in varf
4.In partea de jos ii faci un model din carton incat sa poata sta in picioare.
5. Picteazal cu ce culori vrei
6. Poti pune niste semne cu negru
7.Prezinta-l

nu este cine stie ce dar este cat de car bunicel eu cu asta am loat un 10...

| DeeAnna a răspuns:

Incearca sa faci orasul tau