| SmileForMe12 a întrebat:

Hei.De 3 zile ma dor ochii cand citesc mai ales si cand stau pe pc.Trebuie sa ma ingrijorez? S-ar putea sa port ochelari?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai un control oftalmologic îți poate spune dacă sunt probleme sau nu.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Foxglove13 a răspuns:

Cam da...O prietena de-a mea a trebuit sa poarte ochelari doar pentru ca statea ft. mult timp pe calculator si pe telefon.I se rosau ochii ft tare si o piscau. Uneori nu-i putea tine deschisi.
Sfatul meu e sa nu petreci mai mult de 2-3 ore la pc, bea multa apa si fa plimbari lungiwinking

| AlexandruManase a răspuns:

Du-te la un oftalmolog.

@Jaquelline, şi eu stau mult la pc şi nu am nimic (Asta de foarte mult timp), depinde de persoană.

| cauboyule a răspuns:

Cand te uiti pe PC din 15 in 15 min uitate 10 secunde pe geam sau la ceva care e mai departe de tine de 6 metri.