| Jessicaaa a întrebat:

Hei, profesoara de germana ne-a dat sa facem un proiect pentru o a3-a nota care ne-o trebuie obligatoriu. A spus sa fie ceva ce sa o impresioneze si nu am nici o idee ce as putea sa fac, m-am gandit sa fac ceva superstitii si sa adaug ceva poze specifice la ele thinking ar fi interesant. Ma puteti ajuta cu ceva pareri despre ce as putea sa fac? Un sfat, ceva, orice e bine venitbig grin.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| blondie a răspuns:

Orice ai face incearca sa adaugi un fond muzical in germana. Asta o impresioneaza pe profa mea de gemana. Apropo, incearca sa stii cum se traduc versurile in roamana laughing)

2 răspunsuri:
| BiaBubulina a răspuns:

Fufi fetito tu citesti regulile de la TPU? nu ai voie sa ne intrebi de tema de acasa.ai creier foloseste-l.LoL laughing

| laurash_9338 a răspuns:

Sa faci despre ceva din Germania:despre o sarbatoare, o traditie, un monument istoric important, o tara care iti place etc.