| OanaOnix55 a întrebat:

Hei TPU.....Cine imi zice si mie niste propozitii cu, cuvintele urmatoare:
imperiu, regat, schisma, erezie, vasal, omagiu, centralizare, autonomie.
Tema este pentru Istorie! DAu FUNDA!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| secretcircle a răspuns:

Imperiul otoman a cucerit peninsula balcanica.regatul ungariei a jucat un rol de aparator a crestinatatii.marea schisma a fost a preotilor.in lectia de azi am invatat despre erezii hristologice. ponta isi face datoria ca vasal.eu mi-am prezentat omagiile. centralizarea ramane in mainile statului.maghiarii au obtinut autonomia. sper ca ti-am fost de ajutor