| HotGirlCool a întrebat:

Poate ca e ciudat ca ma intereseaza asta la cei 12 anisori ai mei, dar imi place mult meseria de avocat. Am inteles că trebuie sa merg la liceu pe profil de filo. dar sincer nu stiu ce materii am acolo. Nu prea ma incanta matematica. Decii va rog. daca stiti spune-ti-mi materiile si dupa ce ar mai trebui sa fac dupa terminarea liceului. Chiar vreau sa ajung un avocat de succes! multumesc. Fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Eu am fost filolog.In primul rand, vei avea multe fete in clasa(eu eram singurul baiat). In al doilea rand vei face multa engleza si franceza plus o alta limba in functie de liceu(spaniola, italiana in cazul meu sau germana)Matematica faci pana in clasa a 10-a.Pt avocatura trebuie sa dai la drept. Dar pana acolo mai ai de muncahappySucces in tot ce iti propui.

1 răspuns:
| BogdanelululTheGodfather a răspuns:

Studiile arata ca pentru a deveni un avocat bun trebuie sa ai un IQ de cel puti 125 de puncte, deci trebuie sa "te intelegi" si cu logica matematica. Succes!