| Sabryy a întrebat:

Hello. azi am fost la dentist si eu am strungareata, asa ca a zis dentistu k trebuie sa-mi puna aparat dentar. dar a spus si k trebuie, inainte, sa-mi taie o pielita. Ce e acea pielita? Stiu k se numeste ceva cu fr. Dar unde e, si, cel mai important, doare daca o taie?
Dau funda + vot. promit :*

6 răspunsuri:
| Rikudou a răspuns:

Presupun ca acea pielitia se afla intre cei 2 dinti principali unde ai strungareata si o sa te anestezieze asa ca nu o sa te doaratongue. Sper sa-ti treaca. Fundita tongue?

| Sabryy explică (pentru Rikudou):

Si cu anestezia cum e?
doare? laughing

| Rikudou a răspuns (pentru Sabryy):

Hmm asta nu stiu.s-ar putea sa fie o mica intepatura

| Holocaust a răspuns (pentru Sabryy):

Anestezia e forte simpla.Nu doare,asa ca nu te stresa. oh go on
Cand ai zis:"ceva cu f",m-am gandit la fren, dar nu cred ca-i vorba de aia.
Probabil se refera la partea de gingie dintre incisivi.
Deci, stai chill.Nu e nicio problema.

| Sabryy explică (pentru Holocaust):

Da, e frenul laughing dar oricum, thxwinking

| Gabrriela00 a răspuns:

Doare ( nu daca te anesteziaza). E gingia, intr-un fel. O parte unde poate ai iritatie. Nu doare daca adormi, si sunt sigura ca o sa te anestezieze. Nu cred chiar asa ca o sa imi dai funda si vot, ca de obicei aia care zi k promit fac pe dos sad