| DariaDrg a întrebat:

Hello, care este diferența dintre o bormasina și o șurubelnițe electrică?
Pentru lemn.
Mi-am comandat un dulap si nu avea gauri și la aceasta situație, aveam nevoie de o șurubelnițe electrică sau bormasina? ( am rezolvat cumva sa pun șurubul)
Dar dacă vreau sa bag un șurube în lemn care nu este gaura făcută deja de la producători. Am dat comanda de alt dulap și dacă nu ar avea gauri și trebuie sa prind șuruburile ce unealtă sa folosesc.
Spre ca ați înțeles. Mulțumesc! ❤️

3 răspunsuri:
| liviaArianna a răspuns:

- **Bormașina**: Este ca un instrument care face găuri în lemn sau alte materiale. Poate să pună și șuruburi, dar trebuie să schimbi capul.

- **Șurubelnița electrică**: Este un instrument care pune și scoate șuruburi, dar nu face găuri.

**Pentru dulapul tău**: Dacă nu are găuri, folosești **bormașina** ca să faci găurile, apoi poți folosi **șurubelnița electrică** ca să pui șuruburile.

| gabicoo a răspuns:

Ție îți trebuie o mașină de găurit și înșurubat
https://www.dedeman.ro/....../p/1036759

| DariaDrg explică (pentru gabicoo):

Gen face gaură și înșurubează în același timp? Adică deodată?

Întrebări recente