| EvelynQ a întrebat:

Hey! Am o mare "problemă"... Din greșeală apa s-a vărsat în ghiozdan și au udat nu.mai manualul de română (puțin) și cele 2 caiete de română (aproximativ jumătate)... Ce sa fac?
P. S: Ele încă nu s-au uscat!

4 răspunsuri:
| FURRIA a răspuns:

Poti sa astepti sa se uste singure, sau poti sa le dai cu un feon.

| MoonWolf a răspuns:

In cel m-ai rau caz va trebui sa platesti manualul si vei primi o cearta de la Maica-ta, asta in cel mai rau caz.

| TheRealFantasy a răspuns:

Le poti lasa la uscat, de preferat deschise, ca sa nu se lipeasca paginile intre ele.
Cand se usuca vor fi mai ondulate, poti sa pui niste carti grele pe ele ca sa se indrepte.

| GamingSiRaspunsuri a răspuns:

Daca vreo sa se usuce mai repede, iti trebuie o soba (daca stai la țara) sau calolifer, sa le pui pe calolifer si sa astepti vreo 2 ore 1 ore, sper ca-ti e de folos ( sa nu lasi cartile foarte mult pe calolifer)