| roxyy23 a întrebat:

Hey! Am o problema cu unghiile daca le las fara oja se ingalbenesc si nu imi place deloc ce sa fac? funda.

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

Se ingalbenesc datorita acetonei cu care indepartezi lacul de unghia.
Incearca cu o perie sa freci unghiile cu un pic de zeama de lamaie si lasa o perioada cam 2 luni libere fara sa te dai cu lac.

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Se ingalbenesc de la oja, nu se ingalbenesc stand fara oja. Daca folosesti oja de culoare foarte inchisa (negru, maro f. inchis etc) pigmentii din culoarea folosita pentru oja trec si in unghie. Cand folosesti o oja foarte inchisa pune-ti mai intai o baza, ca sa le protejezi si sa nu se mai ingalbeneasca. Gasesti aici cateva remedii http://www.roportal.ro/articole/remedii-pentru-unghii-ingalbenite-2743.htm