| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey cand mai sunt pane de curent si electrocasnicele sunt in priza se pot arde daca se ia mereu curentul?

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Apar vârfuri de tensiune de scurtă durată dar destul de periculoase pentru aparatele cuplate la reţea.

| Arthur a răspuns:

Apar vârfuri de tensiune de scurtă durată dar destul de periculoase pentru aparatele cuplate la reţea .

| ombladon a răspuns:

Ele se pot arde de la socuri de curent, cand tensiunea este mai mare, nu cand se interupe

| AddXf a răspuns:

Hey! da, unei rude de-a mea i s-a intamplat asa ceva. din pacate i s-a ars televizorul. Acum depinde de calitatea aparatului respectiv, dar mai este alta problema. (de cele mai multe ori) nu stii cand se opreste curentul. daca vezi ca s-a luat de doua ori, deja.si aparatele sunt aprinse, stinge-le sau cel mai bine scoate-le din priza caci asa nu mai are ce sa mai faca. Sper ca ti-am fost de ajutor. Succes! funda happy?