| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey cine imi spune si mie cum pot combate niste alunite mi-a iesit pe fata bine sunt mici dar vreau sa scap de ele?

5 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Le cauterizezi. Te duci la un cabinet dermatologic iar in 2 minute, cu un laser micut ti le cauterizeaza. Nu te doare, nu te ustura. Decat ca o sa stai cateva zile cu un bandaj pe ele.
Chiar te sfatuiesc sa faci asta ca e mai bine fara ele.
Multa bafta!

| Adina77 a răspuns:

Nu poti sa combati singura nimic.
Intai du-te la dermatolog inainte de a te apuca, sa-ti dea un sfat specializat.
Nu poti sti natura alunitelor.

| Bteen a răspuns:

Singura nu poti face nimic. Te duci frumos la un salon unde ti se va spune daca pot fi extirpate sau nu pentru ca pot fi cancerigene, se rezolva imediat treaba.

| Corina1325 a răspuns:

Corector, fond de ten, si pudra. Daca nu sunt iesite in afara e ok sa folosesti astea. Daca se maresc, in schimb, le poti scoate printr-o operatie foarte simpla... Daca sunt iesite, se va vedea aiurea, asa ca mai bine le lasi asa, fac parte din frumusetea ta happy.

| ANAYH a răspuns:

Corina 9532...cum sa zici ca le poti combate cu machiaj? e vorba de niste alunite pe fata,deci trebuie sa se duca la un dermatolog, acele alunite poot fi cancerigene, sau altceva.cine stie din ce motiv i-au aparut.
Du-te La Dermatolog!