| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey la pantaloni scurti masura M si S ce numar e adica 38 sau 40 am gasit pe un site si nu arata nimic ce lungime au sau latime acum nu stiu ce numar sa imi iau care e mai mic pentru ca si eu sunt slaba si nu vreau dupa sa fie prea largi?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| blublu a răspuns:

Numerotarea de tip european corespondenta masurilor internationale sunt : 30=XS, 32=S, 34=M, 36=L, 38=XL, 40=XXL.Cel mai bine daca ai posibilitatea adreseaza o intrebare pe site-ul respectiv cerandu-le dimensiunea taliei si lungimea pantalonul, deoarece de cele mai multe ori numerele nu se potrivesc. 38-40 de obicei corespund masei corporale 69-76 kg.